12 czerwca przedszkolacy, uczniowie klas I-VIII oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Smolicach dołączyli do ogólnopolskiej akcji czytelniczej pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Wspólne czytanie książek, wybranych przez uczniów z domowego księgozbioru lub wypożyczonych z biblioteki, ma na celu zachęcanie do częstszego sięgania po ciekawe lektury oraz podkreślenie licznych korzyści czytania.
Podczas spotkania wyróżniono czytelników, którzy w swojej grupie wiekowej w roku szkolnym 2025/2026 wypożyczyli najwięcej książek z biblioteki szkolnej i publicznej.
Składamy serdeczne podziękowania pani Aldonie Kordus i pani Kamilli Panek na wspieranie działań edukacyjnych, mających na celu popularyzację czytania wśród dzieci i młodzieży.