Zgodnie z inicjatywą MEN smolicka szkoła przystąpiła do kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Tydzień dla bezpieczeństwa”. Inicjatywa ma na celu podsumowanie całorocznej pracy profilaktycznej oraz przygotowanie uczniów do bezpiecznego, letniego wypoczynku.
W ramach akcji 18 czerwca odbyły się spotkania wszystkich uczniów z dzielnicowym, panem Mateuszem Wroneckim. Policjant przypomniał uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku, mówił, jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji. Poruszył również kwestie bezpiecznego i prawidłowego poruszania się rowerem i hulajnogą – oczywiście w nawiązaniu do obowiązujących od 3 czerwca br. nowych przepisów. Uczniowie usłyszeli również o zasadach ograniczonego zaufania w stosunku do obcych i dowiedzieli się, jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców. Poruszony został także problem bezpieczeństwa cyfrowego oraz dbania o tzw. cyfrowy balans (digital detox) podczas wakacyjnego wypoczynku.
Pan Mateusz podczas pogadanki zrealizował wszystkie zalecane obszary: bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo nad wodą oraz bezpieczeństwo cyfrowe.
Mamy nadzieję, że zdobyta i przypomniana wiedza pomoże wszystkim spędzić wakacje radośnie, aktywnie i przede wszystkim bezpiecznie.