Strona główna » Spotkanie z dzielnicowym

Spotkanie z dzielnicowym

przez przemo

Zgodnie z inicjatywą MEN smolicka szkoła przystąpiła do kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Tydzień dla bezpieczeństwa”. Inicjatywa ma na celu podsumowanie całorocznej pracy profilaktycznej oraz przygotowanie uczniów do bezpiecznego, letniego wypoczynku.

W ramach akcji 18 czerwca odbyły się spotkania wszystkich uczniów z dzielnicowym, panem Mateuszem Wroneckim. Policjant przypomniał uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku, mówił, jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji. Poruszył również kwestie bezpiecznego i prawidłowego poruszania się rowerem i hulajnogą – oczywiście w nawiązaniu do obowiązujących od 3 czerwca br. nowych przepisów. Uczniowie usłyszeli również o zasadach ograniczonego zaufania w stosunku do obcych i dowiedzieli się, jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców. Poruszony został także problem bezpieczeństwa cyfrowego oraz dbania o tzw. cyfrowy balans (digital detox) podczas wakacyjnego wypoczynku.

Pan Mateusz podczas pogadanki zrealizował wszystkie zalecane obszary: bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo nad wodą oraz bezpieczeństwo cyfrowe.

Mamy nadzieję, że zdobyta i przypomniana wiedza pomoże wszystkim spędzić wakacje radośnie, aktywnie i przede wszystkim bezpiecznie.

Może Ci się również spodobać

KONTAKT:

Szkoła Podstawowa w Smolicach
Smolice 27
63-740 Kobylin


Tel.  Szkoła  (48) 65 548 28 24
Tel. Przedszkole   660 724204

e-mail: spsmolice@oswiatakobylin.pl

DZIENNIK ELEKTRONICZNY:

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ:

© 2023 Szkoła Podstawowa  w Smolicach | Design by PrzeMo 

Przejdź do treści